Deratizācija, dezinsekcija un dezinfekcija ir darbību kopums, ar ko dažkārt saskaras gan privātmāju, gan daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji. Tāpat šie pakalpojumi nereti nepieciešami arī uzņēmumos. Lai arī ar dažādiem kaitēkļiem nereti cilvēki vēlas tikt galā paši, ir reizes, kad ātrāk un efektīvāk ir uzticēt šo uzdevumu profesionāļiem, kas, izmantojot īpašas metodes un risinājumus, sasniegs izcilu rezultātu.

Ko svarīgi zināt par deratizācijas metodēm?

Deratizācija ir peļu, žurku un citu grauzēju iznīcināšana. Atkarībā no nepieciešamības, peļu un žurku iznīcināšana notiek ar mehāniskām, ķīmiskām vai bioloģiskām metodēm. Pie mehāniskajām metodēm var pieskaitīt lamatas un slazdus. Vairāk izmantotas ir ķīmiskās metodes. Tādā gadījumā žurku un peļu iznīcināšana šeit tiek īstenota ar indīgu ķīmisko vielu starpniecību. Atkarībā no pielietotās vielas, saindētā ēsma var būt jāliek ilgāku laika posmu, jo inde var iedarboties lēnāk. Kas attiecas uz bioloģisko metodi, tajā tiek izmantoti grauzējiem patogēni mikrobi vai mājdzīvnieki, piemēram, kaķis. Jāpatur prātā, ka patogēno mikrobu pielietošana ir ierobežota, jo tie ir kaitīgi arī citiem dzīvajiem organismiem.

Kas jāzina, pirms dezinsekcijas?

Nereti pielietots darbību kopums ir dezinsekcija – dažādu kukaiņu, piemēram, blusu un prusaku iznīcināšana. Novērtējot situāciju, jāpiemeklē efektīvākā dezinsekcijas metode. Jāpatur prātā, ka mehāniskās metodes, piemēram, mušpapīrs, ja vajadzīga mušu iznīcināšana, vai rūpīga telpu uzkopšana, ja aktuāla, piemēram, blusu iznīcināšana, parasti ir efektīvas apvienojumā ar fizikālajām un ķīmiskajām metodēm.

Kas ir dezinfekcija?

Par dezinfekciju un tās nozīmi, šķiet, ir dzirdējis ikviens. Tā ir infekciju slimību ierosinātāju (baktēriju, vīrusu, patogēno sēņu utt.) iznīcināšana. Izšķir profilaktisko, kārtējo , kā arī noslēdzošo dezinfekciju. Profilaktiskā dezinfekcija kavē infekcijas slimību izplatīšanos, kārtējā regulāri tiek veikta vietā, kur atrodas infekcijas slimnieks, savukārt noslēguma dezinfekcija tiek īstenota pēc slimnieka pārvietošanas uz citu telpu vai atveseļošanās.

Kā izvēlēties labāko dezinsekcijas pakalpojumu sniedzēju?

Blakšu, mušu un blusu iznīcināšana nav nemaz tik vienkāršs uzdevums, kā varētu šķist. Ja šo kaitēkļu ir daudz, tad visdrošāk un efektīvāk ir piesaistīt profesionālu atbalstu. Šādi pakalpojumi, piemēram, skudru iznīcināšana un iršu iznīcināšana, ir pieejami dažādu pakalpojumu sniedzēju piedāvājumā, taču pirms tam svarīgi saprast dažādas opcijas. Vispirms noskaidrojiet, kādos reģionos Jums interesējošie dezinsekcijas pakalpojumi, piemēram, blakšu iznīcināšana vai prusaku iznīcināšana, tiek veikti. Vērts pievērst arī uzmanību citiem piedāvātajiem pakalpojumiem – šāda tipa uzņēmumu piedāvājumā visbiežāk ir arī lapseņu iznīcināšana un pat mušu iznīcināšana, kā arī deratizācija un dezinfekcija.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *