Auto vadāmība un braukšanas komforts ir atkarīgs no tā, kādas tad auto riepas tika piemeklētas. Lai nodrošinātu labākus un vēl daudz drošākus braukšanas apstākļus, būtu nepieciešams, lai riepas būtu atbilstošas cilvēka transportlīdzeklim, kā arī tiem apstākļiem, kādos viņas būs lietotas. Būtiska jau ir un sezonāls raksturs – vasaras riepas un ziemas riepas savā starpā ir un būs atšķirīgas. Lai veiktu īsto izvēli, kad tad tiek meklētas riepas Rīgā vai citviet Latvijas teritorijā, centīsimies noskaidrot vairāk to, kam tad vērst uzmanību, meklējot riepu pārdevēju un arī to pašu riepu specifikācijas, kurām tad jāpievērš vērība.

Gadalaiks, riepu zīmējums – kas ir tas, kas prasa uzmanību?

Braukšanas drošību nosaka vairāki momenti. Kā viens no pašiem galvenajiem būs pārdomāta auto riepu izvēle. Priekš tam, lai iegādātos tādas auto riepas, kas jau var nodrošināt labu saķeri ar ceļa segumu, vispirms ir jānosaka riepu piemērotība sezonai, kāda ir. Konkrēti vasaras riepas ir domātas braukšanai, kad temperatūra ir no +7 grādiem. Tās ir izgatavotas no cietiem maisījumiem, tāpēc izceļas ar diezgan lielu nodilumizturību kā arī labu auto vadīšanu. Tomēr zemā temperatūrā tāda tipa riepu veidi kļūst pārāk stīvi un nevar nodrošināt labu saķeri ar ceļa segumu. Ziemas riepas jau ir taisītas no mīkstiem savienojumiem, līdz ar to tās saglabā braukšanas drošību aukstās temperatūrās. Protektors parasti būs aprīkotas ar dzelzs radzēm, kas paaugstina drošību, kad tiek braukts pa sniegu un ledu. Un jau vissezonas auto riepas būs it kā kompromisa risinājums, kurš drošības ziņā nav tik ļoti labas, salīdzinot ar tām riepām, kas konkrētajai sezonai paredzētās. Tās būtu atbilstošas tām valstīm, kur tad ziemas mēnešos gaisa temperatūra nebūs tik ļoti maza.
Kā vēl viens būtisks faktors ir auto riepu protektora zīmējums. Auto riepas ar zīmējumu, kuram nav virziena, būs vislētākās, tādēļ tādas riepas jau ir ļoti pieprasītas, lai gan tās nespēj nodrošināt augstu drošības pakāpi. Braukšanai pa dubļainiem ceļiem jau ir piemēroti varianti jau ar konkrēta virziena zīmējumu, kurš ļauj novirzīt ūdeni no riteņu apakšas. Labāku saķeri, īpaši nestabilos laika apstākļos, sekmē riepas jau ar asimetrisku zīmējumu, kas var palielināt transportlīdzekļa manevrēšanu. Ieteicams atminēties, ka cena ir nozīmīgs moments. Kad tiek pirktas diezgan lētas auto riepas, šeit tiek taupīts uz Jūsu pašu drošības. Tādēļ labāk būtu izvēlēties kādu tieši vidējā segmenta produktu. Gadījumā ja nav īsti skaidrs, kāda veida tieši riepas uzlikt, labāk doties tieši pie speciālistiem, piem., jebkāda laba riepu noliktava strādā tikai ar speciālistiem.

Profesionāls auto riepu serviss – kā tieši pareizāk atlasīt?

Brīdī, kad tiks meklēta riepu noliktava vai riepu serviss, vēl ir pāris lietas, kurām nepieciešams vērst savu īpašu uzmanību. Nav nozīmīgi, vai pat būs Jums nepieciešamas jaunas riepas vai lietotas, pirmais, ir jāraugās klientu atsauksmes. Moderna riepu noliktava būs jau ar to mājas lapu, kā arī katrā ziņā varēsiet uziet atsauksmes vai sūdzības par speciālistu darbiem. Vēl kāda būtiska lieta būs pakalpojumu klāstu spektrs – nozīmīgi ir, protams, lai tā nemaz nav parasta riepu garāža, taču jau tiek nodrošināta arī riepu montāža. Tas būs ērti un laiks tiek ekonomēts. Ja ir nodrošinātas jaunas riepas, labi būtu, kad atrodami pat lietie diski. Piemēram, ja tāda veida riepu garāža arī ir serviss vienlaicīgi, jābūt tādam pakalpojumam, piemēram, kā uzlikto riepu balansēšana. Servisam vajadzētu būt tīram un vēl strādājošajam personālam atsaucīgam. Taču ja klientam ir interese par riepu ražotājiem, atsaucīgā servisā vienmēr piedāvās pilnu nepieciešamo informāciju par tiem. Nav nozīmīgi nepieciešamas jaunas riepas, vai jau lietotas, labi darbinieki uzreiz varēs dot ieteikumus, lai Jūsu braukšana ir bez starpgadījumiem un vēl ērta.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *