Cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar redzi, nereti ir vairākas opcijas, kādus redzes uzlabošanas līdzekļus izmantot katru dienu. Līdzās parastajām brillēm un redzes lāzeroperācijai, kas no redzes traucējumiem var atbrīvot uz visiem laikiem, tiesa gan ir ļoti dārga, ir vēl kāda iespēja – lēcas. Izšķir dažādus lēcu veidus, lai tās būtu atbilstošas lielākajai daļai optisko redzes īpatnību un cilvēki, pat ar salīdzinoši ļoti sliktu redzi, drīkstētu lietot kontaktlēcas, nevis nēsāt brilles.

Tas ir praktisks risinājums tiem, kuri vēlas aizmirst par savām redzes problēmām ikdienā un redzes korekcijas līdzekļus lietot regulāri, taču bez riska pazaudēt, saplēst vai aizmirst. Kontaktlēcas ir iespējams nopirkt arī e-veikalos, bez liekas steigas, piemeklējot sev piemērotākās, taču, pirms tam iesakām konsultēties ar acu ārstu, lai noskaidrotu kāda stipruma kontaktlēcas būs piemērotas un arī nepieciešamas.

KĀ IEDALA KONTAKTLĒCAS?
Lēcas var nopirkt gan optikas preču veikalos, gan dažādos specializētos interneta optikas veikalos. Arī lēcas mēdz atšķirties pēc to izmantošanas vajadzībām, funkcijām un, protams, arī no zīmola. Pēc lietošanas ilguma tiek izšķirtas lēcas, kas kalpo vienu dienu, 2 nedēļas, mēnesi, 3 mēnešus, 6 mēnešus un lēcas, kurām ir iespējams lietošanas termiņu padarīt garāku. Pēc lēcu veida iedala multifokālās lēcas, toriskās kontaktlēcas, krāsainās kontaktlēcas jeb clear color un kontaktlēcas ar interesantiem zīmējumiem, kas var būt gan optiski pielāgotas, gan nereti kalpo kā dekoratīvs elements.

CIK IZMAKSĀ KONTAKTLĒCAS INTERNETĀ?
Kā jau jebkurai precei, arī kontaktlēcu cenai ir liela nozīme pat tad, ja nepieciešams konkrēts lēcu veids. Cenu atšķirība nav ievērojama, bet ir iespējams atrast lēcas dažādos cenu diapazonos. Piemēram, vienas dienu lēcu cena varētu šķist šokējoši liela, bet iepakojumā ir 30 lēcas un tās ir lietojamas katru dienu pa vienam pārim. Šīs lēcas maksā vidēji 30 eiro par iepakojumu. Divu nedēļu kontaktlēcas ir iespējams lietot pa dienu, taču uz nakti tās jāizņem. Iepakojumā ir vairākas lēcas un iepakojuma izmaksas ir ap 20 eiro. Ja vajadzīgas lēcas, kas paredzētas konkrētām redzes problēmām, tad var izmantot gan tās lēcas, kas domātas lietošanai nepārtraukti diennaktī, gan tādas, kas ejot gulēt jāizņem Torisko kontaktlēcu cena svārstās vidēji ap 50 eiro, bet multifokālo kontaktlēcu cena svārstās ap 30 eiro par iepakojumu.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *