Mūsdienās pieejami dažādi redzes korekcijas līdzekļi, kas palīdz ik vienam, ar redzes traucējumiem sekmīgi šo šķērsli ikdienā pārvarēt. Līdzās parastajām brillēm un arī acu lāzeroperācijai, kas no redzes traucējumiem var atbrīvot uz visiem laikiem, tiesa gan ir ļoti dārga, ir vēl kāda iespēja – lēcas. Optikas salonos nopērkamās lēcas ir pieejamas ne tikai ar salīdzinoši nelieliem plusiem un mīnusiem redzes asumam, bet arī lielākām problēmām, kā piemēram, astigmātismam. Kontaktlēcas palīdz atvieglot raizes par mājās atstātām vai nozaudētām brillēm, jo lēcas ir parocīgs redzes problēmu korekcijas līdzeklis cilvēkiem, kam ir tāds nepieciešams. Pirms lēcu pirkšanas internetā vai parastā optikas preču veikalā, ir nepieciešama acu ārsta vai optometrista konsultācija un izrakstīta recepte, lai noteiktu atbilstošāko redzes problēmu uzlabošanas veidu un tā stiprumu.

KĀ IEDALA KONTAKTLĒCAS?
Internetā ir pieejami daudz un dažādi optikas preču veikali, kas piedāvā iegādāties dažāda veida kontaktlēcas, kas piemērotas dažādām redzes problēmām. Kontaktlēcas var izvēlēties, balstoties uz vairākiem kritērijiem un populārākie no tiem ir cena, ražotājs un konkrēta redzes problēma, kurai ir nepieciešama korekcija ikdienā. Veikalos lēcas var atrast sakārtotas pēc vairākām pozīcijām, taču, visbiežāk tas būs valkāšanas un lietošanas ilgums un problēma, ko konkrētā lēca koriģētu. Lēcas tiek iedalītas vienas dienas lēcās, divu nedēļu lēcās, mēneša lēcās, kā piemēram, biofinity kontaktlēcas, trīs mēnešu un pusgada lēcās. Arī tie, kas sirgst ar astigmātismu un tie, kuriem ir nepieciešamas multifokālas lēcas, jo redze nav gana laba gan skatoties tuvumā, gan tālumā, var atrast un iegādāties sev piemērotas kontaktlēcas. Ir iespējams iegādāties lēcas bez optiskām dioptrijām, kas var kalpot arī kā dekoratīvs elements.

KONTAKTLĒCAS PAR IZDEVĪGĀM CENĀM
Kā jau jebkurai precei, arī kontaktlēcu cenai ir liela nozīme pat tad, ja nepieciešams konkrēts lēcu veids. Parasti kontaktlēcu cenas drastiski neatšķiras, taču zināma cenu atšķirība pastāv vienmēr. Piemēram, vienas dienu lēcu cena varētu šķist šokējoši liela, bet iepakojumā ir 30 lēcas un tās ir lietojamas katru dienu pa vienam pārim. Šīs lēcas maksā vidēji 30 eiro par iepakojumu. Divu nedēļu kontaktlēcas ir iespējams lietot pa dienu, taču uz nakti tās jāizņem. Arī šāds lēcu iepakojums sastāv no vairākām lēcām un to cena ir ap 20 eiro. Ja nepieciešamas kontaktlēcas, kas domātas specifiskām redzes problēmām, tad var atrast gan tādas, kas paredzētas izmantošanai nepārtraukti diennaktī, gan tādas, kas nakts laikā jāizņem. Torisko kontaktlēcu cena būs apmēram ap 50 eiro, bet multifokālo kontaktlēcu cena svārstās ap trīsdesmit eur par iepakojumu.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *