Šis gads sportā ir dāsns ar fantastisku sacensību klāstu, kas priecē gan līdzjutējus, gan ekspertus. 2019.gadā jau esam paspējuši piedzīvot Pasaules čempionu rokasbumbā vīriešiem , tikko norisinājās Pasaules čempionāts biatlonā, Japānā risinājās Pasaules čempionāts daiļslidošanā, bet jau maijā visu Latviju pāršalks hokeja atbalstītāju saukļu vilnis, jo gaidāms Pasaules čempionāts hokejā. Vēl viens pamatīgs notikums, kurš piesistīs pamatīgu sabiedrības uzmanību, ir UEFA čempionu līgas turnīrs. Kurš izcīnīs UEFA čempiona titulu jūnijā Madridē? Lokāls notikums, kas priecēs šaha entuziastus, ir Latvijas čempionāts šahā apīlī.
Leģendārais futbola turnīrs UEFA čempionu līga ir visiem sporta līdzjutējiem labi pazīstams nosaukums. Pasaulē nav lielāka notikuma futbola kategorijā par šo. Turnīra saknes meklējamas tālajā 1955.gadā, tad tas tika organizēts pirmo reizi. Toreiz savā starpā cīnījās 16 komandas no dažādām Eiropas valstīm. Pirmos vārtus UEFA čempionu līgas vēsturē iesita Joao Baptista Martins. Pirmos piecus turnīra gadus uzvarētāju godā tika celta spāņu komada Real Madrid. Par komandas lieliskajiem sasniegumiem lielākoties uzslavas pelnījis Alfredo Di Stefano. 1960.gada finālspēlē Real Madrid iesita veselus 7 vārtus, kas līdz šim ir nepārspēts rekords.

Uzzini vairāk – http://epadomi.lv/kas_vertigs/interesanti_neparasti/24112020-pandemiju_labak_pardzivo_tie_kas_pielagoj

Šogad UEFA čempionu līgas finālā gaidāmi jauni uzvarētāji. Jau 3 sezonas pēc kārtas kausu uzvarējuši spāņi Real Madrid, taču šoreiz komanda izstājusies no kandidēšanas uz kausu pēc spēles ar Ajax. 64.UEFA čempionu līgas fināls gaidāms 2019.jūnijā. Kvalifikācijas spēles risinājās jau no 2018.gada 26.jūnija līdz 29.augustam, atliek vien sagaidīt vasaras sākumu un finālspēles, lai noskaidrotu šīgada uzvarētājus.
Pasaules hokeja čempionāta saknes rodamas pagājušā gadsimta divdesmitajos gados, kad Šveicē,Cīrihē bāzētā Starptautiskā hokeja federācija organizēja pirmās sacensības olimpisko spēļu ietvaros. Federācijā ir 76 dalībnieki, Latvija tajā ir kopš 1931.gada. Lai arī hokeja federācija ir čempiona organizatori, tai nav īpaši liela teikšana hokeja lielvalstu – ASV un Kanādas – NHL federācijas priekšā. Čempiona vēsturē redzam periodus, kuros izteikti dominē viena vai cita valsts, īpaši tās ir bijušas Kanāda un Padomju savienība. Ļoti ilgu laiku, līdz pat 1992.gadam, čempionātā komandas tika iedalītās ļoti vienkāršoti – labākās komandas piederēja grupā A, bet pārējās grupā B. Mūsdienās čempionātā ir ne tikai A un B grupas, bet arī divas divīzijas. Ja čempionātā piedalās vairāk kā 40 komandas, veidojas arī trešā divīzija.
Pasaules čempionāts hokejā 2019 ierasti notiks maijā, šoreiz no 10. līdz 26.maijam. Čempionāta norises vieta būs Slovākijas divās pilsētās – Bratislavā un Košicē. Visiem par izbrīnu, pēc ļoti ilgas prombūtnes elites A grupā atkal redzēsim Lielbritānijas izlasi. Fanu braucieni no Latvijas uz Slovākiju tiek jau organizēti . Šogad Pasaules čempionātā Latvijas izlase spēlēs pret komandām no Zviedrijas, Krievijas, Čehijas, Šveices, Norvēģijas, Austrijas un Itālijas. Latvijas izlasi sagaida spraiga cīņa ar apakšgrupas komandām, kuru starpā ir arī čempioni. Cerēsim, ka mūsu fanu atbalsts palīdzēs komandai veiksmīgi piedalīties Pasaules čempionātā hokejā 2019!

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *