Mūsu laikmetā kontaktlēcas tomēr ir tāds masveida produkts, ar kuru jau nevar izbrīnīt. Lēcas tad ir kļuvušas jau par ikdienas sastāvdaļu bez kuras mēs jau nevaram iedomāties savu dzīvi. Kādā veidā radās lēcas? Vai spējat iedomāties, bet pirmais, kas saskarās ar lēcām, jau ir pazīstamais mākslinieks Leonardo da Vinči un tas jau ir aprakstīts 1508.gadā grāmatā Acu kods. Pats Leonardo radīja šodienas kontaktlēcas plānu. Taču izcelt, ka tieši viņš būtu kontaktlēcas izgudrotājs nemaz nevar. Bet viņa sekotāji gan, piemēram, nemaz nevar aizmirst filozofu, fiziķi R.Dekartu. 1632.gadā viņš uz acīm uzlika stikla trauku, kurš bija tiešām pilnīgi piepildīts ar ūdeni, jo tā Leonardo aprakstīja topošās kontaktlēcas. Taču diemžēl valkāt šīs kontaktlēcas acīm nebija realizējams.
Vēl pēc diviem simtiem gadu britu astronoms Dž.Heršels arī pievērsās pie lēcām. Tieši viņš ir tas, kurš rakstos raksturoja, kā tad izskatās tās īstās un pareizas lēcas.
Kas tad radīja pašas pirmās stikla lēcas? Tas bija stiklinieks Mullers, un šis neaizmirstamais notikums oftalmoloģijā bija 1888. gadā. Viņa galvenā doma nebija sataisīt lēcas acīm. Viņš vienīgi mēģināja izlīdzēt savam draugam saredzēt visu krāsās.

Un tagad, pateicoties visiem šiem cilvēkiem, mēs visi varam izmest apnicīgās brilles acīm un nopirkt priekš sevis lēcas internetā un tuvākajā veikalā. Nav noliedzams, ka, var nēsāt tikai brilles, taču ir situācijas dzīvē, kad ērtāk būs konkrēti kontaktlēcas. Kā tad piemeklēt šī veida produktu?

Lasīt vairāk – https://www.radio1.lv/lv/Reklamaraksti/1/47079/Biofinity-lecas-%E2%80%93-musdienigs-un-kvalitativs-risinajums-kontaktlecu-lietotajiem

Cik tad salīdzinoši dažādu kontaktlēcu tipu ir piedāvājumā un arī kā var tās izvēlēties?

Pirmais, kam tieši vērst uzmanību, kad tiek izvēlētas lēcas, ir tieši tas, vai lēcas jau ir mīkstas, vai cietas. Kontaktlēcas, kas ir cietās, uz šodienu jau pilnveidojās. Sākotnēji tās bija no stikla, pēc tam no organiskā stikla, plastmasas un noklāja visu acs priekšējo virsmu. Pēdējais attīstības posms bija tieši ražošana no specifiska materiāla – silikona akrilāta. Pašas galvenās cieto kontaktlēcu īpašības ir minimāls attēla kropļojums (materiāls labāk notur to formu), izturība pret bojājumiem, materiāls ir mazāk pakļauts netīrumiem, vajadzība mitrināt pašas lēcas ir mazāka, tā kā tās ir bez ūdens un neizžūst ilgi valkājot, kārtīgi rūpējoties, izmantošanas laiks pārsniedz to, kas ir mīkstām lēcām. Mīkstās lēcas ir izgatavotas no speciāla materiāla, kas ir elastīgs – hidrogēla vai arī no silikona hidrogēla. Pēc maiņas vajadzības lēcas iedalās: 1 dienas lēcas (vienreizējas), divu vai vienas nedēļas kontaktlēcas, plānotā nomaiņa, kuras jāmaina ik pēc 1-3 mēnešiem un tradicionālās, kuras maina ik pēc 6 mēnešiem. Bez šaubām, ikvienas lēcas cena ir atkarīga ne tikai no tā kāds materiāls izmantots, bet arī no valkāšanas termiņa. Pie tam vēl ir krāsainas lēcas, kuras jau var pilnīgi pārvērst Jūsu izskatu. Lēcas internetā tiešām ir atrodamas lielā vairumā un arī eksperti klientam var arī sniegt pilnīgas atbildes to izvēlē. Nenoliedzami, nozīmīgi, lai lēcas cena nemaz nav īpaši maza, tā kā kvalitātei šeit ir liela loma un, protams, labāk piemeklēt pārbaudītu ražotāju.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *