Kas tieši būtu ģeodēzija? Tieši ar doto jautājumu mēs saskaramies vienīgi tad, kad mums būs nepieciešams veikt jebkādus zemes mērīšanas darbus. Pati ģeodēzija ir liela zinātnes joma, kas lietojot zemes mērīšanas metodes, analizē zemes reljefa formas kā arī identificē tās lielumu. Kā arī šī zinātnes nozare iedalās daudzās dažādākās nozarēs, kā piemēram, topogrāfija, ko bieži vien vienkārši sauc – mērniecība. Šīs nozares ir ļoti svarīgas, priekš tam, lai izprastu savas zemes robežas un arī pa veselu valstu apmērus. Bez šaubām visi atcerās no ģeogrāfijas stuntām tādu lietu, piemēram, kā topogrāfiskais plāns, tas viss palīdz izprast robežas un apjomus.

Profesija Latvijas mērnieks – ko tieši veic vai kur tādu var sameklēt?

Mūsdienās jau ir tiešām daudz ierīču, lai realizētu nepieciešamos izmērījumus, ka parastajam cilvēkam par to nav nekādas skaidrības, bet protams ir speciālisti, kas nodrošina pilu pakalpojumu piedāvājumu. Kad tiek izvēlēta kompānija, priekš tam, lai aprēķināt tilpumu karjeros, nepieciešams pārliecināties, ka šiem specialistiem ir viss nepieciešamais aprīkojums. Šajā gadījumā nevar iztikt bez tādas lietas, kā lāzerskenēšana un 3d skenēšana. Ja Jums vajadzīgs pārdalīt savu zemes gabalu, Jums būs nepieciešami zemes ierīcības projekts, kur Latvijas mērnieks ne vien sagatavo plānu, taču arī realizē to, bet priekš Jums beigās tiks izdots pavisam jauns robežu plāns. Bez šaubām, ja nepieciešama topogrāfija cena tai ir ne mazāk svarīgs faktors, ieteicams salīdzināt vairākas kompānijas un izvēlēties pretimnākošāko.

Topogrāfija un citas ģeodēzijas daļas

Ģeodēzija ir diezgan pieprasīta nozare, kuras savāktā informācijas apjomi ir pieprasīti dažādās tautsaimniecības jomās. Celtniecībā mērniecība ir vajadzīga, lai kontrolētu ēku un būvju ģeometrisko precizitāti. Pats mērnieks būs vajadzīgs zemes pārvaldībā, jo arī zemes kadastrs nevar iztikt bez precīzas objektu lieluma un atrašanās vietas noteikšanas, lietojot augstas precizitātes instrumentus, tādējādi nevar būt īstenota kadastrālā uzmērīšana. Meliorācijas kadastrs ģeodēziju pielieto, priekš tam, lai identificētu valsts un pašvaldību robežu atrašanās vietas, zonas ar īpašiem nosacījumiem, piemēram, drenāžas sistēmas. Kartogrāfijā ģeodēzija jau ir saistīta ar topogrāfiskajiem apsekojamiem, priekš tam, lai būtu veidots topogrāfiskais plāns un kartes. Priekš valsts drošības un aizsardzības, arī tiek veikts kartogrāfisks darbs. Topogrāfija, ģeodēzija un navigācijas sistēma ir nozīmīgas nozares priekš Latvijas bruņotajiem spēkiem.

 

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *