Īpašas emocijas, uzsākot bērnudārznieka gaitas, rodas ne tikai pašam bērniņam, bet arī viņa vecākiem. Pie mums pieteikumu pirmsskolas izglītības apmeklējumam vecāki steidz iesniegt jau pavisam drīz pēc bērna nākšanas pasaulē. Attiecīgi, daudzi vecāki jau pirms bērnu ierašanās šajā pasaulē izvēlas iestādi, kur bērns apgūs pirmsskolas izglītību. To nevar izdarīt pirms bērnu dzimšanas, jo vajadzīgs mazuļa personas kods. Daudzi vecāki izvēlas bērnus pieteikt gan valsts, gan pašvaldības bērnudārzos, jo šādi pastāv lielāka iespējamība bērnu palaist pirmsskolas mācību iestādē jau pusotra vai divu gadu vecumā, kad vecākiem ir pilnvērtīgi jāatgriežas darbā. Privātajos pirmsskolas izglītības iestādēs rinda var pienākt jau pēc pusotra gada, kas nav pārāk izplatīti valsts dārziņos, kur vecākiem nākas gaidīt pat 3 un vairāk gadus, ja bērnudārzs ir liels un kalpo kā populāra alternatīva daudzu vecāku starpā.

PELDĒŠANAS NODARBĪBAS BĒRNIEM UN ZĪDAIŅIEM PIRMSSKOLAS MĀCĪBU IESTĀDĒ.

Daudzi vecāki mācību iestādi, arī bērnudārzu, saviem bērniem mēdz izvēlēties pēc vairākiem kritērijiem. Līdzās dārziņa atrašanās vietai tuvu mājām vai darbam, nozīmīga loma var būt arī fakultatīvajām nodarbībām. Matemātika, kāda svešvaloda, muzikālās un arī ritmikas nodarbības, kā arī baseins, var būt laba pievienotā vērtība mācību programmai. Zīdaiņa peldināšana un peldēšana bērniem ļoti palīdz mazuļu fiziskajai vai arī psiholoģiskajai attīstībai, tādējādi baseini bērniem ir īpaši pieprasīti.

KĀ PIETEIKT BĒRNUS DĀRZIŅĀ?

Daudzi jaunie vecāki nemaz nezin par to, kā atvasi pierakstīt bērnudārza rindā. Par laimi, dzīvojot modernā, tehnoloģiski attīstītā laikmetā, to var izdarīt ne vien dodoties uz galveno pašvaldības instanci izglītības jomā, bet arī elektroniski. Ja vēlaties bērnu pierakstīt rindā privātajā pii, tad, noteikti, uzņemšana jāsaskaņo ar iestādes vadību, pēc konsultatīvas tikšanās reizes. Ja privātais bērnudārzs Juglā piekrīt uzņemt rindā bērnus, tad, parasti, bērns mācību iestādi varēs apmeklēt aptuveni pēc gada vai pusotra. Protams, privāta mācību iestāde nav lēts prieks, tāpēc jārēķinās ar pārsimts eiro izdevumiem katru mēnesi. Tiesa gan, ir pieejams pašvaldības līdfinansējums, lai robs ģimenes makā nebūtu tik liels.

 

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *