Mūsdienās pie mums pārtikas piegādes pieprasījums paliek arvien lielāks. Pat neņemot vērā dažus ekonomikas lejupslīdes momentus, banketu un citu gatavo ēdienu piegādes tirgus ar katru gadu palielinās vidēji par piecpadsmit līdz divdesmit procentiem. Pie tam atbilstoši ekspertu redzējumam šī tendence augt turpināsies arī tālāk, tā kā cilvēkiem vienmēr ir būtisks jautājums, ko meklēt, kur pasūtīt garšīgu kliņģeri. Pie tam nav aktuāli vai runa ir par restorānu vai arī vien neliela konditoreja. Arī konditoreja Rīgā, kā arī citās pilsētās uzsāk nodrošināt tortes uz pasūtījumu, turklāt palielinot to piedāvājumu klāstu, kur ir iekļauti arī banketi. Tai skaitā arī neliela konditoreja piedāvā ne vienīgi uzkodas banketam, bet, protams, arī tiks sagatavota vesela banketu ēdienkarte un piedāvāta galda klāšana.

Tortes pēc pasūtījuma Rīgā vai citās Latvijas pilsētās, kādā veidā atrast īsto?

Nebūs būtiski, kādi svētki plānoti, taču šodien vienīgi daži cilvēki dot priekšroku veikala tortēm, bet arvien milzīgāku pieprasījumu sasniedz ne tikai tortes pēc pasūtījuma Rīgā, bet arī citās pilsētās. Nav noliedzams, ka tāda veida konditorejas izstrādājumi, kā piemēram torte ir svinību galda pamata dekorācija, un tā tiks sūtīta atsevišķi pārbaudītā konditorejā. Konditorejas Rīgā piedāvā vairākus desmitus dažādu pildījumu un noformējumu tortēm. Priekš tam, lai tiešām var izdomāt, kādu tieši pasūtīt torti, nepieciešams saprast, kādas tortes veidi tiek īstenoti. Banketi visbiežāk dot priekšroku šādam tortēm – biskvīta, marcepāna, suflē vai arī jogurta. Jogurta vai suflē tortes pēc pasūtījuma parasti labas, kad viesi domā par savu figūru. Marcipāns tiek uzskatīts par vienu no dārgākajiem. Bet visbiežāk tortes pēc pasūtījuma jau ir tieši biskvīta. Konditorejas izstrādājumi no biskvīta palīdz realizēt jebkada veida izdomas, savukārt gatavās kūkas pārtop par īstu mākslas darbu, ar ko lepojas konditoreja.

Labi pārdomāta banketu ēdienkarte ir īsta kārtīga pasākuma sākums

Mūsdienās banketi parasti ir diezgan parasta lieta. Un vēl daudzas konditorejas Rīgā un citur Latvijas teritorijā nodrošina kā uzkodas banketam, tā arī tādu lietu kā galdu klāšana izbraukumā. Savukārt pircējiem, brīdī, kad tiek izrunāta pati banketu ēdienkarte, jāpiedomā konkrēti pie atsevišķiem momentiem. Banketu ēdienkarte kā arī produktu uzskaite tiek realizēta sekojoši. Uzkodas banketam, kas ir aukstas un, kurās iekļaujas dārzeņi, sieri, kanapē, tiek skaitītas vidēji līdz 400g uz cilvēku. Savukārt karstās uzkodas banketam var būt līdz 100 g uz viesi, taču salāti būs līdz 250 gramiem uz cilvēku. Pamatēdiens, kas tiks kombinēts kopā ar piedevām, ir pati gaļa, kas paredzēta līdz 250g un piedevas 150g. Augļi uz vienu viesi tiek paredzēti līdz 200 g, bet konditorejas izstrādājumi vai torte – līdz 200 g. Tādējādi sanāk līdz 1500 g uz viesi. Kad ir aprēķināta galdu klāšana cenas ziņā, skaita kopā kā produktus, gan tiek skaitīta galda klāšana.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *