Grīdas segumi aizņem ievērojamu jebkādas mājas vai dzīvokļa telpas daļu. Lai būtu atrasti atbilstošākie grīdas segumi, būtu jāņem vērā ne tikai telpas kopējais stils, bet arī tādi apstākļi, kur tāds izejmateriāls tiek izmantots. Taču ja bērnu istabām drīkst izvēlēties kovrolīnu, tajā pat laikā vannas istabā labāk uzlikt flīzes. Viesistabā ir pierasts lamināts, ielietās grīdas vai arī parkets, palīgtelpās iespējams ieklāt ar parasto linoleju. Mūsdienu tirgus ir tik daudzveidīgs, ka pat katrs var atrast atbilstošas grīdas veidus, kas atbildīs visām prasībām un varētu būt atbilstošs arī cena ziņā.

Kādas tad grīdas būs piemērotākas – lamināta vai parketa?

Mūsdienīgi grīdas segumi šodien ir tik tiešām lielā variācijā, taču vairāk izvēle tiešām ir starp flīzēm, parketa dēli un laminata grīdlīstēm. Saistībā ar flīzem viss ir saprotams, taču kādā veidā izprast, kas būs labākais variants – laminats vai jau parkets? Tā kā var likties, ka šie abi materiāli ir tiešām līdzīgi. Lamināts izceļas ar daudzām priekšrocībām, kā galvenās ir lamināta cena un uzstādīšana. Ikvienam ir saprotams, ka gan lamināta ieklāšana, gan demontēšana būs tik vienkārša, ka to var izdarīt pašrocīgi. Šī veida grīdas dēļi nezaudēs savu krāsu saulē, bet virsma būs nealerģiska, antistatistiska un pie tam nekaitē veselībai. Tagad pieejamais lamināts var izcelties ar dabai draudzīgiem materiāliem, bet to izgatavojot tiek ekonomēti gabas resursi. Taču kā lielākais lamināta grīdlīstes mīnus jau būs tas moments, kad to nebūs iespējams atjaunot. Visiem ir skaidrs, ka lamināts izberžas laikam ejot, kā rezultātā tas ir jāmaina. Visizturīgākais lamināts ir 33 klases, kas kalpo pat līdz 20 gadiem, bet šodien biežāk tiek likts trīsdesmit otrās klases lamināts.

Pats parkets izceļas ar sekojošām īpašībām – ugunsizturība un karstumizturība, absorbē skaņu, izturība, higiēniskums, izmantošanas drošība. Parketa grīdas dēļi jau ir izgatavoti no dabīga koka, kas ir tas, kas padara tā cenu tik augstu, no šī arī radās stereotips, ka parketa cena ir pārāk augsta, lai to pirktu. Bet pastāv arī demokrātiskāks variants un tas ir trīsslāņu parkets. Pamatā ir trīs parketa tipi – masīvais, divslāņu un trīsslāņu parkets, visaugstākā parketa cena ir masīvajam veidam. Izvēloties šo materiālu, ir obligāti jāpievērš uzmanība tam, vai, piemēram, parkets un tā forma ir nevainojama. Lai uzzināt, cik grīdlīstes ir ģeometriskas, parketa dēļi ir jāsaliek kopā. Labi apdares materiāli būs bez spraugām. Bieži vien, ja ir izvēlēts parkets, pircējs izmanto mitruma mērītāju, turklāt mitruma koeficients labākaja gadījuma ir 9 % robežās.

Un protams, ka, kad būs izvēlēts labākais parketa centrs, vispirms apskatiet rekomendācijas un tad droši konsultējaties ar pārdevējiem. Bieži vien tur tiek pārdots arī lamināts, taču vērsiet uzmanību, ka parasti tas laminats akcija kuram ir atbilst 32 klasei. Izziniet visu par ieklāšanas tehnoloģiju, parketu labāk, lai ieklāj speciālists.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *