Jumts, kā arī šī jumta konstrukcija ieņem nozīmīgu vietu mājokļa celtniecības finanšu skaitīšanā, tā kā to var to varētu būvēt dažādu pie tam var tikt izmantotas arī koka kopnes kā stila elements. Atšķirīgie jumta konstrukcijas veidi var tik ļoti atšķirties savā starpā, ka ietekmē izmaksas, kas varētu būt kā pieņemamas , gan arī pretēji – nesaprotami lielas.

Jumta segums un tā slīpuma lielums var ietekmēt bēniņu iekārtošanu, kā arī izveido visas ēkas ārējo izskatu. Turklāt nemaz nedrīkst aizmirst, ka arī tāda lieta kā jumta un bēniņu siltināšana ieņem nozīmīgu lomu visā būvniecības procesā.

Atšķirīgie māju jumti jebkādai vēlmei

Kad tiek plānota mājokļa būvniecība un tās projekts, pirmā lieta ir dizains, kur iekļaujas arī jumta konstrukcija un jumta segums. Uz šodienu jumta konstrukcijas veidi būs ļoti dažādi, taču visbiežāk pielieto vienslīpnes un vēl divu un vairāk slīpumu jumtus, bet pieprasīti jau ir plakanie jumti, veidojot četrstuŗveidīgus mājas dizainus. Nereti tiek pielietotas kopnes, lai padarītu ēkas interjeru pievilcīgāku. Šodien jumta uzstādīšana var būt no dažādiem izejmateriāliem, piemēram, dakstiņjumts ir izturīgs un ilggadīgs, kalpo līdz pat 100 gadiem,, bet priekš plakanajiem jumtiem atbilstošākais jumta segums varētu būt modificētā bitumena jumts, kurš ir ātri uzklājams un tam ir salīdzinoši zemas izmaksas. Kaut gan pirms tiks izvēlēts jumta segums, pārunājiet šo momentu ar Jūsu projektētāju.

Kādā veidā iespējams lietot koka kopnes?

Gan jumta spāres, gan to jumta konstrukcija sastāv no mauerlata, ka arī no tādas konstrukcijas, kura padara visu sistēmu izturīgu un stingru: šķērs stieņi, statņi, pašas spāres nokarājas vai tiek izvietotas slāņiem. Modernas koka kopnes var izcelties ar to, kad to pamati neizjūt šīs slodzes. Kopnes pamats vienlaikus var kalpot kā grīdas sijas un arī kā atbalsta rīks. Kā arī, pielietojot diagonāles, spiedes un stiepes, speks sadalās pa visu kopni. Protams, te ir labi jūtams, ka jumta kopnes tiešām ir labākas nekā jumta spāres parastajā variantā, turklāt daudz lētākas. Tajā pat brīdī šodien var tikt pirkta apvienota jumta konstrukcija, tādējādi tiek iegūtas priekšrocības no abiem variantiem.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *