Pamatā ģeodēzija būs zinātnes nozare par zemes mērīšanu. Ģeodēzisko un topogrāfisko pētījumu laikā iegūtos datus izmanto, priekš tam, lai izveidotu precīzas kartes vai planus, kā piemērs, topogrāfiskais plāns,, projektējot rūpnieciskos un parastos objektus. Protams, topogrāfija vai arī mērniecība ļauj sataisīt GPS navigacijas sistēmas kā arī pateicoties tam var korekti izmērīt attālumu starp ēkām, apzīmēt, kur ir robežas starp reģioniem, pilsētām un valstīm. Tads speciālists, kurš īsteno šo darbu, ir tieši mērnieks. Viņa uzdevumos ietilpst topogrāfija un ģeodēzija, kā arī tagad Latvijas mērnieks ir diezgan populāra profesija.

Vairāk lasi – https://www.geodezists.lv/pakalpojumi/

Topogrāfija kā arī daudzas citas ģeodēzijas sfēras

Interesanti, bet ģeodēzija ir diezgan pieprasīta nozare, kuras pakalpojumi ir pieprasīti dažnedažādās tautsaimniecības nozarēs. Būvniecībā mērniecība ir nepieciešama, lai kontrolēt celtniecības procesu un būvju precizitāti. Pats mērnieks jau ir vajadzīgs zemes pārvaldībā, tā kā zemes kadastrs nemaz nevar iztikt bez precīzas objektu lieluma un atrašanās vietas noteikšanas, izmantojot profesionālus instrumentus, tādējādi nevar būt īstenota kadastrālā uzmērīšana. Savukārt meliorācijas kadastrs ģeodēziju izmanto, priekš tam, lai noteiktu valsts, pašvaldību robežas, īpašu nosacījumu zonas, kā piemēram, drenāžas sistēmas. Kartogrāfijā ģeodēzija jau ir atkarīga no topogrāfiskiem apsekojumiem, priekš tam, lai būtu veidots topogrāfiskais plāns un kartes. Priekš valsts drošības un aizsardzības, arī tiek veikts kartogrāfisks darbs. Topogrāfija, ģeodēzija vai navigācijas sistēma būs svarīgas nozares priekš Latvijas bruņotajiem spēkiem.

Mērnieks, konkrēti pie kura varētu tikt pasūtīta lielā kadastrālā uzmērīšana

Patlaban eksistē tiešām daudz iekārtu, priekš tam, lai realizētu vajadzīgos izmērījumus, kad ar to nesaistītam cilvēkam par šo nebūs skaidrības, taču pastāv kompānijas, kas piedāvā pilna spektra pakalpojumus. Izvēloties kompāniju, lai aprēķinātu tilpumu karjeros, būs nepieciešams pārliecināties, ka šiem specialistiem ir viss nepieciešamais aprīkojums. Tad nevarēs iztikt bez tādām lietām, kā piemēram, 3d skenēšana vai arī lāzerskenēšana. Gadījumā ja Jums nepieciešams pārdalīt savu zemes gabalu, Jums būs nepieciešami zemes ierīcības projekti, šeit Latvijas mērnieks ne vien izstrādā plānu, taču arī īsteno to un priekš Jums beigās būs izdots jauns robežu plāns. Bez šaubām, kad nepieciešama topogrāfija cena tai ir ne mazāk svarīgs faktors, ieteicams salīdzināt vairākas kompānijas un izvēlēties pretimnākošāko.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *