Tad, kad būvniecības stadija nokļūst pie tik svarīga posma, kā jumts mājai, tomēr ir jāvelta pastiprināta verība tādam posmam piemēram, kā pats jumts. Šodien mājas jumts īsteno ne vienīgi drošības funkciju mājoklim, bet arī jau ir tās dekoratīvs komponente. Tagad pastāv tik daudzi daudzpusīgi jumta konstrukcijas veidi, ka kļūst raibs gar acīm. Piemēram, kopnes var izmantot ne vien, kā ārējās jumta konstrukcijas, taču droši var būt izmantots gan kā interesants interjera variants.

Vairāk lasiet – https://freimans.com/lv/projektesana/

Paša jumta konstrukcijas veidi

Jumta forma, kuru visbiežāk mēs pamanam apkārt ir jumts ar diviem slīpumiem, tas atšķiras tieši ar praktiskumu, vienkāršu uzlikšanu kā arī tam būs piemērots jebkura veida jumta segums mājai. Populārs tagad ir mansarda jumts, kur ir 4 plaknes uz katru pusi mājai divas. Dotais variants būs tik ļoti pieprasīts, jo tiks atrasta vēl viena papildus vieta. Saimniecības būvēm parasti pielietotā jumta konstrukcija ir vienslīpes, taču šo veidu nepielieto lielām ēkām. Interesanta un ļoti sarežģīta konstrukcija būs četrslīpju jumts. Plakanajam jumtam ir darbietilpīga kopšana, taču vienkārša jumta uzstādīšana. Jumts reizēm paredz dažnedažādu variantu savienošanu, padarot objektu interesantu un vēl neatkārtojamu.

Kāda tipa varētu būt izmantots jumta segums un materiāli?

Plānojot to, kāda tad būs jumta konstrukcija, atklājas liels jumta segumu variantu piedāvājums un arī daudzveidība. Jumta spāres, sijas vai varbūt koka kopnes, kura var būt pareizā izvēle? Sijas pielieto, lai balstītu jumta spāres, bet šāda jumta uzlikšana pieprasa tiesam daudz laika. Bet koka kopnes jau būs iepriekš sagatavota jumta konstrukcija. Jumta kopnes atbalsts jau ir ārsienas vai jau iekšējas nesošās sienas. Atšķirībā no jumta spāres, koka kopnes tiek ievestas uz objektu jau gatavas, tādā veidā tiks ekonomēts laiks, ko paņem pati jumta uzstādīšana. Un tad var vērsties klāt pie tādas lietas, kā jumta siltināšana un beigt to nozīmīgo celtniecības daļu.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *