Visbiežāk ar terminu “skrituļslidas” cilvēki domā tikai par zābakiem ar riteņiem. Bet sportisti, kas izmanto skrituļslidas profesionāli, ļoti labi zina, kad ir diezgan daudz dažādu tās variantu. Un nemaz nav svarīgi, kas tieši Jūs interesē – skrituļslidas vīriešiem vai sievietēm, vai varbūt bērnu skrituļslidas, viņas ir un arī vienmēr paliks viens no ātrākajiem un manevrējamākajiem veidiem, kādā veidā pārvietoties pa pilsētu. Bet jau modeļa atlase tomēr ir atkarīga no Jūsu braukšanas stila: vai ir vēlme vienīgi braukt pa tuvāko parku un promenādi izklaides pēc, vai varbūt vairāk pievilina triki un ātrums!

Visiem laikam ir zināms, ka skrituļslidas internetā iespējams iedalīt vairakos galvenajos tipos. Piem., skrituļslidas sievietēm un vīriešiem un arī skrituļslidas bērniem. Šīs grupas, savukārt, visbiežāk būs sadalītas apakštipos, kas paredzētas dažādiem braukšanas stiliem: fitnesa, slaloma/friskate, agresīvās, neceļu braucošās vai krosa sacensības. Katrai grupai jau ir domātas sava veida skrituļslidas. Piemēram fitnesa skrituļslidas sievietēm, ir arī vīriešiem domātās, būtu līdzīgas skrituļslidām priekš skriešanas. Tās domātas braukšanai pa gludu ceļu un ērtas lietošanā. Triku skrituļslidas ir diezgan sarežģītas ar savu konstrukciju pie tam ar tām var braukt gan parkā, tā arī pilsētā, kā arī ar tām var izturēt milzīgas slodzes. Cieti izturīgi zābaki kā arī neliela diametra riteņi ļauj veikt neskaitāmus ekstrēmus trikus. Ir arī tā sauktās bezceļa skrituļslidas, kas būs atsevišķs veids, kas bija izveidots, priekš tam, lai varētu izbraukt gandrīz pa jebkāda tipa ceļu. Tas ir riteņu dēļ, kas izgatavoti nevis no poliuretāna, bet no gumijas, un ir piepumpēti ar gaisu. Balstoties uz minēto, var pamanīt, cik dažādas ir skrituļslidas, bet, ir ļoti labi, ja izgatavotājs izlaiž dažādu mērķu inventāru, piemēram kā, rollerblade skrituļslidas, kur var atrast daudz dažādu variāciju.

Vīriešu, sieviešu vai bērnu skrituļslidas, kādā veidā vislabāk izvēlēties?

Tad, kad tiek apmeklēts skrituļslidu veikals, tomēr ir jāizprot uz ko tad tieši skatīties, kad tiek meklētas skrituļslidas. Galvenais, kas jāskatās, ka tām vajag stingri aptvert kāju. Var pasūtīt nedaudz lielāka izmēra skrituļslidas, taču ja starpība nepārsniedz puscentimetru. Šis variants ir labs, ja tiks meklētas skrituļslidas bērniem vai cilvēkiem, kuriem pietūkst kājas. Ja divi dažādi izmēri Jums šķiet vienādi ērti, jāizvēlās to, kas ir mazāks. Tomēr, lai pārliecinātos, ka izmērs tomēr ir īstais, jāpastaigā vai jāmēģina pabraukt ar tām kādas 15 – 30 minūtes. Tik ilgā laikā pēda pierod un būs iespēja pareizi novērtēt, kā Jūtas kāja. Jūsu komforts būs galvenais kritērijs. Pirms pirkšanas pārliecinieties, kad Jūsu pēdai ir ērti. Neliels diskomforts mērījuma laikā pēc tam pārvērtīsies sāpēs. Ja Jums ir neērti, pamēģiniet kāda cita zīmola skrituļslidas, kā piemēram, rollerblade skrituļslidas. Jo atšķirīgiem brendiem ir savādāka iekšzoles struktūra, un jau ir svarīgi sameklēt ērtāko no tiem.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *