Tuvojoties gada aukstajiem mēnešiem, viennozīmīgi kļūst aktuāls jautājums par telpu sildīšanu un apkurināšanu. Tiem, kuri dzīvo daudzdzīvokļu mājās, šāda problēma nav- namu apsaimniekotājs pieslēdz apkuri, sākoties drēgnam laikam, un pavasarī to atkal atslēdz. Taču, kādas alternatīvas eksistē parastajām mūrētām krāsnīm un pilsētas apkures sistēmai privātmāju īpašniekiem? Jebkurā būvētā namā, pat tad, ja no sākuma tam nav domāta apsilde ar krāsni vai kamīnu, mājokļa pašā vidū, visbiežāk, tiek ieprojektēts dūmvads, pat tad, ja tam it kā nav reāla pielietojuma. Tas izbūvēts mājokļa vidū, lai apsildes iekārtas ir komfortabli pievienojamas no jebkuras telpas mājā.

KUR UN KO MEKLĒT LAI APKURINĀTU MĀJU?

Mūsdienās būtu iespējams uziet vairākus veidus kā apsildīt savu mājokli. Pēdējā laikā populāri ir telpas apsildīt ar elektrību, taču tas ir arī salīdzinoši dārgs prieks, tāpēc, pēc aprēķiniem izdevīga alternatīva būtu krāsniņas, kamīni, granulu katli un arī tamlīdzīgi apkures risinājumi. Istabā sprakšķošs kamīns vai arī krāsniņa vienmēr asociējas ar siltumu un arī patīkamām emocijām. Nevajag uztraukties par to, ka krāsns vizuālais izskats varētu kaitēt telpas interjeram. Tās lieliski pilda savu lomu un arī nav uzkrītošas. Piem., stūra kamīnkrāsns ir ekselenta opcija lielām telpām, kā piemēram viesistabām vai arī studijas tipa virtuves – viesistabas apvienojumam. Skaistās malkas liesmas ir redzamas no jebkuras vietas telpā, pateicoties lielajam kamīna durtiņu stiklam. Ir iespēja iegādāt arī kamīnkrāsni, kurā ir iebūvēta cepeškrāsns. Šāds risinājums katrā ziņā liksies viegli izmantojam visiem, kuriem patīk darboties virtuvē. Loģiski, nevajag aizmirst arī par citām telpām vai arī blakus telpām. Piem., ja esat pirts īpašnieks, eksistē dažādi risinājumi lai apsildītu arī šīs telpas. Ir iespējams izvēlēties starp divu veidu pirts krāsnīm. Tādām, kas piesilda vien saunas telpu, vai arī izvēlēties tādu krāsniņu, kas piesilda ne vien pašu pirti, bet arī priekštelpu, kas bieži tiek izmantota dažādu draugu kompāniju pulcēšanās reizēs. Arī pirts krāsnis, tā pat kā kamīni un malkas krāsniņas, tiek veidotas pēc askētiska un gaumīga skandināvu dizaina.

Kā redzams, izvēles iespēju telpu apkurināšanai netrūkst. To, vai telpu apkurei vajadzīgs kamīns, vai arī pietiks tikai ar krāsni, varat izlemt paši, vai konsultēties ar zinātājiem, kuriem pieejams plašs preču katalogs, taču, viens ir skaidrs – sprakšķoša malka istabā, vienmēr asociējas ar siltumu un mājīgumu.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *