Megapolisos jau ļoti sen bija pieprasīts pasūtīt pārtiku, tas attiecas arī uz tāda veida lietu kā uzkodas banketam. Parasti turīgi cilvēki svētkus rīkoja pie sevis mājas teritorijā vai arī viesu mājās, un tad visa galda klāšana kā arī uzkodas banketam bija pasūtītas pie pārbaudītiem cilvēkiem. Pie tam torte no veikala nekad nebija populāra, tādēļ jau laiku atpakaļ turīgi klienti priekšroku deva tāda veida precei kā tortes uz pasūtījumu. Pateicoties tam, ka viss attīstās kā arī pilnveidojas, parādījās vairākas konditorejas Rīgā, kā arī citur Latvijā, kas nodrošina ne vienīgi iespēju pasūtīt torti, bet arī tiek piedāvātā galdu klāšana izbraukumā. Turklāt galdu klāšana cenas ziņā vairs nemaz nav tik ļoti dārgs pasūtījums. Un vēl atrodot sev konditoreju, Jums vairāk nebūs jādomā, kur pasūtīt garšīgu kliņģeri. Uzzini vairāk šeit!

Pamata lietas, kam būtu jābūt izpildītām pirms Jūs sākat pasūtīt torti

Tā kā tortes pēc pasūtījuma tiek izgatavotas konkrētam pasūtījumam, tomēr, lai nesajuktu iespējamās variācijās, aplūkosim variantu, ka konditorejas izstrādājumi vai tortes piemēroti pasākumam. Kāzās standartā grib pirkt daudzstāvu torti un arī ar skaistiem rotājumiem. Taču konditorejas Rīgā labāk iesaka skaitīt ap divsimt gramu tortes uz cilvēku, šajā gadījumā jau var saprast, cik tad milzīgu vajag pasūtīt torti. Un vēl tortes stils, labāk būtu, kad ir pielāgots kopējam kāzu stilam. Kā laba ideja ir konditorejas izstrādājumi ar dažnedāžādām garšām. Priekš kolēģa vislabāk ir tāda veida tortes pēc pasūtījuma, kas ietver sevī lakoniskumu un nav divdomīgs variants, tas attiecas arī uz pildījumu. Turpretim, mazulim svētkos labāk jau ir pasūtīt torti, kas tiešām ir spilgta un rotāta ar kādas multfilmas varoņiem. Kaut gan labāk būtu, tomēr, lai konditorejas izstrādājumi priekš bērniem, nav ļoti saldi, jo tas nenak par labu bērnu organismam.

Uzkodas banketam un arī galdu klāšana izbraukumā, kam pievērst uzmanību?

Banketi tad ir viens no pieprasītākajiem svētku organizēšanas veidiem. Tie parasti piemēroti kāzām vai jubilejām, lieliem izlaidumiem vai cita veida pasākumiem. Organizējot jebkuru pasākumu, ir nozīmīga pareizi izstrādāta pati banketu ēdienkarte, obligāti ņemot vērā uzaicināto viesu skaitu. Interesanti, ka banketu ēdienkarte parasti būs rēķināta gramos saistībā ar pasākuma ilgumu. Biznesa banketi standartā aizņem pāris stundas, un šeit uzkodas banketam tiek rēķinātas tikai līdz 400 gramiem uz vienu viesi. Kad notiek galda klāšana jubilejai vai izlaidumam, kas ilgst no 4-6 stundām, būs aprēķināts no 600-1200 gramiem produktu liela ēdienkarte uz vienu viesi. Bet kāzu svinībās skaitot klāt arī tortes uz pasūtījumu, tiek aprēķināts līdz 1500 gramiem produktu, kas nepieciešmi gatavojot banketu ēdienkarti vienam cilvēkam. Taču der atcerēties, ka pasākums būs izdevies un galda klāšana būs augstā līmenī tikai pārbaudītā vietā. Savukārt pati galdu klāšana cenas ziņā jau ir atkarīga no tā, cik daudz produktu tiks izmantots.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *