Kad celtniecības posms nonāk pie tāda būtiska momenta, kā mājas jumts, tomēr ir jāveltī pastiprināta verība tādam jautājumam piemēram, kā pats jumts. Mūsdienas mājas jumts īsteno ne tikai aizsardzības funkciju miteklim, bet tajā pat brīdī pat ir tās dekoratīvs elements. Tagad eksistē tik daudz dažādi jumta konstrukcijas veidi, kad kļūst raibs gar Jūsu acīm. Piem., koka kopnes droši var stiprināt ne vien, kā ārējās mājas konstrukcijas elementus, bet droši var būt pielietots kā mūsdienīgs dizaina elements.

Slīps vai plakans jumta veids, kas tomēr ir vislabākā izvēle?

Visbiežāk redzami ir divslīpju un mansarda jumti, protams, pastāv pat vienas slīpnes vai arī četrslīpju jumti, un protams arī vairāku tipu savienojumi. Neparastu mājas konstrukciju var dabūt, gadījumā, ja jumta konstrukcija ir, piemēram, pavisam plakana, bet šeit var būt ļoti daudz kopšanas pasākumu, tas ir arī tāpēc, ka nokrišņiem nebūs noplūdes ceļu, tajā pat brīdī jumta siltināšana un uzstādīšana jau ir ekonomiskākā. Bez šiem eksistē pat tik neparasti kumta konstrukcijas veidi, piemēram, kā piramīdas veida jumts, kurš savukārt ir līdzīgs piramīdai. Minētais tips parasti jau tiek pielietots kā dekora papildinājums jumtam. Vēl viens netradicionāls jumta konstrukcijas veids jau ir ar asimetriju, kurā raksturīga viena īsa puse un gara otra jumta puse. Vienmēr jāsaprot, jo konstrukcija ir sarežģītāka, jo bez šaubām jumta uzstādīšana būs dārgāka. Tas ir arī tāpēc, ka tieši uz neraksturīgajām jumta daļām, ir vajadzīgs arī papildus jumta segums.

Jumta spāres vai jumta kopnes – galvenās nesakrītības

Ir ļoti daudz dažnedažādu jumta konstrukciju veidu, kas atšķiras savā starpā pēc jumta tipa vai pēc tā kas tieši noklās jumtu, vai arī kā tiks veikta jau jumta siltināšana. Visbiežāk izvēlās jumta spāres, bet tas variants jau ir pieņemams reizēs, brīdī, kad paredzēta jumta uzstādīšana objektam līdz sešiem metriem. Tā kā jumta spāres būs uzstādītas jau uz vietas, tas aizņem tiešām ilgu laiku kā arī nepieciešama profesionālu celtnieku esamība. Savukārt koka kopnes jau tiek izgatavotas rūpnīcā un tad tiek atvestas gatavas. Tādējādi jumta uzstādīšana kļūst par saprotamu un ātru darbu. Kopnes tiek izmantotas ne vien dzīvojamo māju celtniecībā, bet arī, piemēram, lielu ēku un angāru jumta uzstādīšanā.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *