Ir jau pabeigts remonts, varbūt esat nopirkuši jaunu dzīvokli vai vienkārši vēlaties jaunu virtuves iekārtu, tas nozīmē, ka ir iestājies tas brīdis, ka Jūsu intereses avots būs veikali ar mēbelēm. Parasti plānojot budžetu, konkrēti virtuves iekārta būs tas, uz kā cilvēki neekonomē, tā kā šeit norit lielākā dzīves posma daļa – baudot garšīgu ēdienu, gatavojot to kā arī bieži tikai skatoties TV. Virtuves mēbeles ir ļoti dažādas, pie tam virtuves dizains būs viela pārdomām. Kur ir virtuves izlietnes vieta mājā, kur ir nopērkami virtuves galdi vai kumodes virtuvē. Tik daudz jautājumu kā arī satraukuma. Vispirms vajadzētu iepazīties ar to interesanto informāciju, kura sasniedzama tiešsaistē, jo tad Jums būs izpratne par to, kas Jūs interesē, protams, pēc tam nepieciešams veikts tiešu izvēli – virtuves iekārta pēc pasūtījumu varbūt tomēr mēbeļu tirdzniecības kas pilnas ar gatavām virtuves iekārtām. Uzzini vairāk šeit!

Kāds tieši būs virtuves mēbeļu dizains un izvietojums dzīvoklī?

Pārdomāts virtuves mēbeļu izkārtojums radīs visus nepieciešamos apstākļus ērtai lietošanai. Profesionāli dizaineri plaši lieto tāda veida būtisku lietu kā “gatavošanas trijstūris”. Šīs nosacītās trijstūra objekta gali sastāv no trīs apzīmējumiem – gatavošanas plīts, ledusskapja kā arī virtuves izlietnes. Zonām jārada trīsstūris, vienīgi šinī gadījumā namamātei darbošanās brīdī būs parocīgi pārvietoties ēdamzonā. Kad jau ir saprasts virtuves plānojums, būtu nepieciešams uzmanību pievērst virtuves iekārtas izvēlei. Kāds stils būs piemērots konkrēti Jūsu virtuve un ēdamzonā? Mūsdienās popularitāti jau ir ieguvis Hi-tech stils, kurā virtuves mēbelēs dominē stikla izstrādājumi, piemēram, stikla virtuves paneļi, plastmasa kā arī metala elementi. Dotais virtuves iekārtu dizains neparedz uzkrītošus akcentus, nepielietojamus virtuves elementus un arī augstas tehnoloģijas. Pretējs virtuves dizains ir “zemniecisks”, kur tiek izmantoti dažādi piederumi, pati virtuves iekārta vai virtuves galdi no dabīgiem materiāliem, visbiežāk koka. Keramiskie piederumi, pašrocīgi izgatavoti paklāji vai spilgti izstrādajumi no tekstila, kuri rada mierinošo un mājīguma klātbūtni. Kad tiek pasūtītas virtuves iekārtas, nav izmantoti tādi vārdi kā modernas mēbeles vai nefunkcionāli virtuves krēsli, Jums būs vajadzīgs izvēlieties to, kas tieāām ir sirdij tuvs. Maltītes gatavošana un laika pavadīšana virtuves zonā tiek paredzēta priekš Jums, nebūt ne neskaitāmiem padomu sniedzējiem.

No kā būs sataisīta virtuve?

Ražojot virtuves iekārtas, vienlaikus tiek pielietoti vairāki ražošanas materiāli, jo virtuves atsevišķas mēbeles daļas tiek domātas dažādiem mērķiem. Virtuves iekārtas sastāvdaļas var grupēt šādās grupās – korpuss un fasādes, furnitūra, darba visrma kā arī virtuves paneļi. Virtuves iekārtas korpuss un fasāde parasti ir izgatavoti no koka vai arī tā atvasinājumiem (MDF, skaidu plātnes). Šiem materiāliem būs diezgan laba cenas un kvalitātes kombinācija. Lielākā mēbeļu daļa , kas ir no budžeta kategorijas tiek ražotas no MDF un skaidu plātnes. Starp trim galvenajiem materiāliem, izmantojot kurus tiek izgatavotas virtuves iekārtas darba virsma, būs koks, tas vienmēr būs ārējai videi draudzīgs, moderns virtuves dizains, kurš nekad neizies prom no modes, keramiskās flīžu plaksnes, taču šis variants tiek pielietots reti. Trešais materiāls tad ir dabīgais akmens (dabiskais marmors, granīts, kvarca aglomerāts), kas nenolietosies gandrīz veselu mūžību. Virtuves paneļi ir virtuves daļa, kurai būs jābūt ražotai izmantojot viegli mazgājamus materiālus, kas, savukārt, iztur pastāvīgu saskarsmi ar sadzīves ķīmijas un nekādīgi nereaģē uz temperatūras paaugstināšanos. Visbiežāk virtuves paneļi ir izstiepti pa visu mēbeļu kompleksu, ietverot virtuves izlietnes vietu, darba virsmu kā arī sienas. Tieši šīs 3 daļas ir uzskatītas par piesārņotākajām. Sienas paneļi virtuves iekārtā tiks izgatavoti no keramikas flīžu plātnēm, mozaikas vai flīzēm, ko veido mozaīka, metaliska materiāla, izmantojot ko virtuves paneļi ir izgatavoti no nerūsējošā tērauda, un virtuves paneļi ar dabiska kā arī mākslīgā akmens vai stikla virsmas.

Virtuves iekārtas mēbeļu veikalos

Šodien jau ir diezgan daudzi mēbeļu veikali, kur var sameklēt mebeles uz pasūtījuma un iegādāties veikala telpās esošās virtuves iekārtas. Nav atbildes, kas būs labāk, jo cilvēkiem, kuriem patīk gatavi risinājumi, labāks variants būs gatava virtuve, ar kuru var iepazīties dzīvē pirms iegādes. Savukārt, cilvēkiem, kuriem jau ir vēlēšanās, lai viņu virtuve ir kā nevienam, vislabāk ir iegādāties mēbeles pec pasūtījumi. Jo šinī gadījumā virtuves iekārtas dizains tiek izveidots pēc Jūsu izdomu un būs piemērots neparasta tipa telpām. Pabeidzot virtuves iekārtas uzstādīšanu, Jums būs nepieciešams domāt jau par tāda veida momentiem kā virtuves galdi un virtuves krēsli. Var teikt paldies internetam, Jums ir atvieglota meklēšana, tā kā šobrīd virtuves iekārtu un citu mēbeļu veikali jau ir publicējuši savus piedāvājumus bez šaubām arī internetveikalos, kas, savukārt, palīdzēs Jums izvēlēties mēbeles atbilstoši Jūsu virtuves iekārtas dizainam.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *