Tuvojoties gada aukstajiem mēnešiem, viennozīmīgi kļūst aktuāls jautājums par telpu apsildi un apkurināšanu. Tiem, kuri dzīvo daudzdzīvokļu mājās, šāda problēma nav, jo namu apsaimniekotājs pieslēdz apkuri, sākoties drēgnam laikam, un pavasarī to atkal atslēdz. Taču, kāda veida alternatīvas ir parastām mūra krāsnīm un pilsētas apkures sistēmai privātmāju īpašniekiem? Jebkurā būvētā namā, pat tad, ja pamatā tam nav domāta apkure ar krāsni vai kamīnu, mitekļa pašā vidū, visbiežāk, tiek ieprojektēts dūmvads, pat tad, ja tam it kā nav reāla lietojuma. Tas izbūvēts mājokļa vidū, lai apsildes iekārtas pēc iespējas būtu parocīgi pievienojamas no jebkuras telpas mājā.

Ieskaties piedāvājumā – https://www.tulikivi.lv/katalogs/kamini-krasnis/

 

Pastāv dažādi telpu apsildes varianti. Ja dzīvojot privātājā, un negribat izmantot elektrisko telpu apkurināšanu, tad eksistē variants ierīkot krāsniņu, kamīnu, plīti, granulu katlu un vairākus citus telpu apkures risinājumus. Telpas stūrī sprakšķoša malkas krāsns vai arī kamīns, allaž telpai ir piedevis sevišķu atmosfēru un omolību, papildus arī apsildot telpu. Krāsnis un arī  kamīnkrāsnis katra tiek veidota tā, lai ne tikai pildītu savu funkcju, bet arī dizains iekļautos mājas interjērā. Tās ir askētiskas un nemanāmas, taču tajā pat laikā funkciju pildošanas. Stūra kamīnkrāsnis būtu atsevišķa tehnikas grupa, kas ir mūsdienīgs risinājums tradicionālai vērtībai. Kamīnkrāsnīm ir lielas durvis un tajā sprakšķošās liesmas, kas ir mājīguma simbols, būtu redzamas no ikvienas vietas telpā. Universāliem un arī  praktiskiem cilvēkiem noderīgi un arī  interesanti liksies kamīnkrāsns un cepeškrāsns apvienojums. Neviena maltīte negaršo tā, kā gatavota krāsniņā, kas tiek kurināta ar malku. Lūk, dzīvojot arī 21. gadsimtā ir iespējams panākt šādu vietējo eksotiku savās mājās, ierīkojot kamīnkrāsni ar cepeškrāsni. Ja Jūsu īpašumā ir arī pirts, tad nenoliedzami jāpievērš liela uzmanība tam, kā pirts telpa tiks piesildīta. Klientiem tiek piedāvāti vairāki veidi – gan mazākas krāsnis, kas piesilda saunas telpu, gan tādas, kas pilda dubultu funkciju, piesildot ne vien pašu pirti, bet arī priekštelpu, kurā pirms un pēc pirts rituāla būtu patīkami uzkavēties jaukā kompānijā. Protams, arī pirts krāsnīm tiek nodrošināts lieliskais un arī  askētiskais skandināvu dizains.

 

Kā redzams, izvēles opciju telpu apkurināšanai netrūkst. To, vai telpu apkurei vajadzīgs kamīns, vai pietiks tikai ar krāsni, varat izlemt paši, vai konsultēties ar speciālistiem, taču, viens ir skaidrs – sprakšķoša malka istabā, vienmēr asociējas ar siltumu un arī  mājīgumu.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *