Visi precas ar domu, ka tas ir uz mūžu, tomēr ne vienmēr viss izdodas. Tādēļ gudri ir slēgtu laulību līgumu, lai šķiršanās process būtu vienkāršāks un ātrāks.

Laulību līgums tiek slēgts, kad abas puses to sagatavo un iesniedz reģistrācijas pieteikumu, laulību liecības kopiju un citus svarīgus dokumentus Uzņēmumu reģistrā. Šis pieteikums tiek izskatīts un, ja viss ir atbilstoši prasībām, tiek apstiprināts. Tikai jāiegaumē, ka šis līgums stājas spēkā vien tad, kad esat oficiāli reģistrētā laulībā. Tātad arī, ja to sagatavosiet pirms laulībām, tas vēl neko neietekmēs. Laulību līguma veidošanas ilgums un izmaksas atkarīgas no katra pāra atsevišķi, jo to ietekmē gan iekļauto nosacījumu skaits, gan tas, vai pāris to sastādījis pats, vai vērsies pie notāra. Ir arī fiksētas summas, kas tiek pieprasītas par publikāciju laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” (9,25 Eur), kā arī valsts piemērotā nodeva (14,23 Eur).Atsevišķos gadījumos var nākties izmantot advokāta palīdzību, tad izmaksas būs vēl lielākas.

Tomēr visas iespējas ir Jūsu rokās, ņemot vērā to, ko īsti vēlaties. Laulību līgums par mantas kopību ir viena no versijām, kas paredz, ka abu laulāto manta (gan tā, kas iepriekš piederējusi, gan kopīgi iegādātā) tiek apvienota. Protams, ka ir iespējams arī atšķirt daļu mantas, kas piederēs tikai Jums. Par šīs mantas pārvaldi ir jābūt kādam atbildīgajam, tomēr, ja nespējat izlemt, šo pienākumu var veikt abi. Izvērtējot savas vēlmes, līguma punktos drīkst iekļaut nosacījumus par mantojuma kārtošanu gadījumā, ja kāds no laulātajiem kopdzīves laikā mirst vai arī ja vēlaties paturēt tiesības nolemt, kam konkrēti atdot mantojumu, ja esat vienojušies par mantas šķirtību. Ja laulātie plāno veidot ģimeni ar bērniem, tad var izplānot rīcību saistībā ar to, kur tie dzīvos gadījumā, ja laulība tiks šķirta. Jebkurā gadījumā šāda tipa saistības, kas neattiecas uz mantiskām attiecībām, darbosies arī pēc līguma beigām.

Izplānojiet noteikumus bez steigas, izlemjot, kā abiem būs labāk, ja dzīvē gadīsies šāda situācija.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *